Menu
Sepet

Araştırma Dizisi

Bakış Acısı
Yeni Ürün Çok Satılan -28 %
"Ben yanlış sözcükleri, yerli yerinde kullanılmayanları, düşünülmeden söylenenleri tehlikeli Hint faresine benzetirim. Sözcükler çok özenli seçilmeli, hoyratça sarf edilmemeli. Yoksa o sözcükler düşünce kanallarından beyne ulaşır,beyni kemirir, beynin kablolarında kontak yapar, yangına neden olur; a..
25,00TL 18,00TL
Bekri Mustafa
-45 %
Yasağın olmadığı ya da delinemediği toplumların Bekri Mustafa'sı olamaz. Bekri Mustafa, IV. Murad. (1623-1640) devrinde, içki yasağının en şiddetli uygulandığı bir zamanda, yasağı delme başarısıyla sembol olmuş bir kahraman, bir fıkra tipidir. Kendisi gibi yaşayanlar için temdilcilik, sözcülük ve ..
35,00TL 19,25TL
Çevirdim Dilim Yandı
-45 %
Yazar: Tozan Alkan
İnsanlar gibi dillerin de birbiriyle konuşmak, duygu ve düşüncelerini aktarmak ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçtan doğan çeviri etkinliklerinin bizim topraklarımızdaki serüvenine yakından bakan Tozan Alkan, bir taraftan gözden kaçmış çevirmenlerin ortaya koyduğu eserlere eğilirken, diğer taraftan dille..
25,00TL 13,75TL
Dünya Sinemasından Seçtiklerim Filmler,Semboller ve Mesajlar
-45 %
Yazar: Fatoş Silman
"Ben sanki bütün seyrettiğim filmlerin içinde bir yerlerde varım hep, belki en önemli sahnelerinde sonsuz bir aşka uzanıyor kalbim, bir isyan oluyorum belki de bütün haksızlığa uğrayanlar için ya da kendimi yıldızlardan seyrediyorumdur durup, belki de en önemsiz gibi görünen basit bir sokak kalab..
30,00TL 16,50TL
Dünyanın Tenine Dokunuş
Yeni Ürün Çok Satılan -40 %
Yolculuklar daseksek oynamak gibi. Bir ayağımız dünyada, bir ayağımız havada. Hepimi aynı oyunu oynuyoruz. Hayallerimi bir bulutun gölgesine gizledim, bulutun ardı sıra yürüdüm hep. Bulutun içini nereye dökeceği belli olmazdı. Islanmaktan korkmadan bulutun gölgesinden çıktım bir gün. Toprağı koklaya..
25,00TL 15,00TL
Edebi Söylem ve Varoluş
Çok Satılan -45 %
Yükselmek, göksel ve tanrısal bir yüceliğe yaklaşmak için, maddi dünyaya egemen olan haksızlıklar, adil olmayan durumlar karşısında, acı ve merhamet duyma yetisine sahip olabilmek gerekiyor.Maddi dünyanın ve maddenin egemen olduğu ilişkilerin adil olmadığını, insanlık tarihinden ve günümüzde hâlâ ..
20,00TL 11,00TL
Global Terörizm Asala ve Ermeniler
-45 %
Yazar: Mikail Aras
Tarih, hayvan derisi sayfalar üzerinde, kamışın bıraktığı iz olarak kalmamalı. Tozlu sayfaların seyrini değiştiren eller, yaşadıkları dönemin rengini, kokusunu, tadını gözbebeklerindeki akislerden yansıtmışlardır. Bu kitap, olayları, tarihi yazanların aynası olmaktan çıkarıp, tarihi gerçekleri ..
20,00TL 11,00TL
Hayatın İçinden Portreler
-45 %
Yazar: Nedim İnce
Varoluşun temeli ''Öteki-ile'' olmaktır. Kendimizi Öteki sayesinde biliriz; değerlerimiz hep Öteki'yle ilişki üzerinden belirir.Kendilik psikolojisinin tabanına Ayna evresini koyan çağdaş psikiyatri, bir büyük metafor olarak da düşünür Ayna'yı;bir yaşam boyu Öteki'nde yansırız v kendimizi sürekli ..
20,00TL 11,00TL
İkinci Yeni Şiiri Ve Postmodernizm
-45 %
Yazar: Zafer Demir
Türk Şiirini bugün bile etkisi altında tutan İkinci Yeni Şiiriyle ilgili olarak kaleme alınan bu kitapta yer alan yazıların büyük bir çoğunluğu, postmodern düşüncenin edebi anlayışını, postmodernizmin felsefi temellerini de dikkate alarak İkinci Yeni Şiirinin söylemiyle ilişkisi bağlamında ve post..
25,00TL 13,75TL
İyi Şiir Koalisyonu
Çok Satılan -45 %
Geçmiş yüzyıllarda, örneğin resimde natüralizm anlayışının egemen olduğu çağda, 'gerçek resim', doğayı olduğu gibi, hiç değiştirmeden aktarmak olarak anlaşılıyordu. Yani bir ağaç resmi yaptığınız zaman, izleyici, resimden yola çıkarak doğadaki o ağacı gidip hemen binlerce ağacın arasından bulabilm..
25,00TL 13,75TL
Karikatür Alfabesi
Yeni Ürün Çok Satılan -25 %
Yazar: Oğuz Gürel
Karikatür Alfabesi kitabı ilk serisinde karikatür sanatını öğrenmeye çalışan herkese temel ve teorik bilgiler çizgi test mantığı ile verilmeye çalışılmıştır. Karikatür eğitimi konusunda bir boşluğu doldurmaya dönük bu kitap serisinin ilk kitabı olma özelliğini taşıyor.....
20,00TL 15,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 26 (3 Sayfa)
Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.