Menu
Sepet

Araştırma Dizisi

Bekri Mustafa
-33 %
Yasağın olmadığı ya da delinemediği toplumların Bekri Mustafa'sı olamaz. Bekri Mustafa, IV. Murad. (1623-1640) devrinde, içki yasağının en şiddetli uygulandığı bir zamanda, yasağı delme başarısıyla sembol olmuş bir kahraman, bir fıkra tipidir. Kendisi gibi yaşayanlar için temdilcilik, sözcülük ve ..
35,00TL 23,45TL
Çevirdim Dilim Yandı
-33 %
Yazar: Tozan Alkan
İnsanlar gibi dillerin de birbiriyle konuşmak, duygu ve düşüncelerini aktarmak ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçtan doğan çeviri etkinliklerinin bizim topraklarımızdaki serüvenine yakından bakan Tozan Alkan, bir taraftan gözden kaçmış çevirmenlerin ortaya koyduğu eserlere eğilirken, diğer taraftan dille..
25,00TL 16,75TL
Dünya Sinemasından Seçtiklerim Filmler,Semboller ve Mesajlar
-33 %
Yazar: Fatoş Silman
"Ben sanki bütün seyrettiğim filmlerin içinde bir yerlerde varım hep, belki en önemli sahnelerinde sonsuz bir aşka uzanıyor kalbim, bir isyan oluyorum belki de bütün haksızlığa uğrayanlar için ya da kendimi yıldızlardan seyrediyorumdur durup, belki de en önemsiz gibi görünen basit bir sokak kalab..
30,00TL 20,10TL
Edebi Söylem ve Varoluş
-33 %
Yükselmek, göksel ve tanrısal bir yüceliğe yaklaşmak için, maddi dünyaya egemen olan haksızlıklar, adil olmayan durumlar karşısında, acı ve merhamet duyma yetisine sahip olabilmek gerekiyor.Maddi dünyanın ve maddenin egemen olduğu ilişkilerin adil olmadığını, insanlık tarihinden ve günümüzde hâlâ ..
20,00TL 13,40TL
Global Terörizm Asala ve Ermeniler
-33 %
Yazar: Mikail Aras
Tarih, hayvan derisi sayfalar üzerinde, kamışın bıraktığı iz olarak kalmamalı. Tozlu sayfaların seyrini değiştiren eller, yaşadıkları dönemin rengini, kokusunu, tadını gözbebeklerindeki akislerden yansıtmışlardır. Bu kitap, olayları, tarihi yazanların aynası olmaktan çıkarıp, tarihi gerçekleri ..
20,00TL 13,40TL
Hayatın İçinden Portreler
-33 %
Yazar: Nedim İnce
Varoluşun temeli ''Öteki-ile'' olmaktır. Kendimizi Öteki sayesinde biliriz; değerlerimiz hep Öteki'yle ilişki üzerinden belirir.Kendilik psikolojisinin tabanına Ayna evresini koyan çağdaş psikiyatri, bir büyük metafor olarak da düşünür Ayna'yı;bir yaşam boyu Öteki'nde yansırız v kendimizi sürekli ..
20,00TL 13,40TL
İkinci Yeni Şiiri Ve Postmodernizm
-33 %
Yazar: Zafer Demir
Türk Şiirini bugün bile etkisi altında tutan İkinci Yeni Şiiriyle ilgili olarak kaleme alınan bu kitapta yer alan yazıların büyük bir çoğunluğu, postmodern düşüncenin edebi anlayışını, postmodernizmin felsefi temellerini de dikkate alarak İkinci Yeni Şiirinin söylemiyle ilişkisi bağlamında ve post..
25,00TL 16,75TL
İyi Şiir Koalisyonu
-33 %
Geçmiş yüzyıllarda, örneğin resimde natüralizm anlayışının egemen olduğu çağda, 'gerçek resim', doğayı olduğu gibi, hiç değiştirmeden aktarmak olarak anlaşılıyordu. Yani bir ağaç resmi yaptığınız zaman, izleyici, resimden yola çıkarak doğadaki o ağacı gidip hemen binlerce ağacın arasından bulabilm..
25,00TL 16,75TL
Kırmızı Kalem Kutusu
-33 %
Yazar: B.Ayhan T.
Gerizevklilik   Vardır böyle bir şey; geri zekâlılık gibi olmasa da vardır. Şiire bakarken, eleştiriye bakarken “azalan verimler” nedeniyle gündemden düşmüş, kağşamış, aşınmış olana bel bağlamaktır. Bunun içine neler girer? StephenKing’i Poe’dan iyi bilmek gerizevkliliktir. Bildiğiniz p..
25,00TL 16,75TL
Nutuk-1938 Tıpkıbasım
-33 %
Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî be..
30,00TL 20,10TL
Öteki Poetika
-33 %
Yazar: W.B. Bayrıl
Bayrıl şiirine genel bir bakış açısı. Derinlikli ve renkli.. Birbirinden farklı kalemlerin tuttuğu bu ışık şüphesi Türk Şiiri'nin önemli bir kalemine giden yolu işaret ediyor. ..
15,00TL 10,05TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 23 (2 Sayfa)
Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.