Menu
Sepet

Şiir

Adem'den Arta Kalan,Tolgay Hiçyılmaz,Şiir
-33 %
Yazar: İlhan Kemal
Tanrıdan gebe toprak doğurdu Ademi bir ilkyaz şafağında ... Adem Toprağın ilk meyvesiydi onun müzekker güvencesiydi...   Telaşsız ellerine Ademi aldı Tanrı Adem gözlerini kapattı usulca ağzını açtı Tanrı ! Güneş öpecek sandı... Adem geçerken üç dudağın ara..
16,00TL 10,72TL
Ağır Çıvgın
-33 %
Yazar: Yılmaz Bozan
" Daha önce de oturan oldu buraya, mutlaka:Ya kederli kalbinde kramp ya şakaklarında İpi yitik bir uçurtma, bir volan ki neden Böyle çabuk çabuk döner, başımdan beter?Ah, dalmışım! çayım, soğumuş bardaktaRüzgârla sımsıcak söyleşirken, gün akşamOlmuş, gurup bir şarkı fısıldamakta…İnsan, üzgün gölge! ..
16,00TL 10,72TL
Ahşap İsim Treni
-33 %
İnsan Silgisibu unutulmuş insan yarası kıyıtuz uykusuna dalıncaçamur rengi akşamüstüarz lehçesiyle konuşuryanlış harf bedenimbir gün ansızın silinirinsan silgisinin başladığı yerdeyalanlıyor zaman canlıyımarşını bilmediğim hayatçağırıyor zül korosunapek süslü başlıklar atacağımbozguna uğrayan orta y..
16,00TL 10,72TL
Alaza
-33 %
Yazar: Gökhan Aslan
SİYAH Art görenkindar kâhin hangi yöne gideyim, her yön yine kendime dönerken? Hangi yön, hangi yöre, kime göre? Her erk gerici, niye? Ey köhne gök gerin, meni dök! Ey kemirgen gece, irin hem kan emdir! Yan yedi cihan, diren kadim keman, eri demir kader, dirhem dirhem öde â..
16,00TL 10,72TL
Anneye Ağıt
Yeni Ürün -33 %
Yazar: W.B. Bayrıl
Ağıt, bizim edebiyat geleneğimizde vardır. Bir geleneğin izinden gitmek de denilebilir. Anneye Ağıt bir şairin samimi haykırışı ve yakarışıdır.   (Tanıtım Bülteninden)..
16,00TL 10,72TL
Ara
-33 %
Yazar: W.B. Bayrıl
Son dönem şiirimizin güçlü imzalarından olan İsmail Cem Doğru'nun beklenen şiir kitabı okurla buluşuyor. Ben'in şiirini yazarken, toplumsal olana da değinen şairin bu kitabı uzun bir 'Ara'dan sonra şiir okurunun keyifle okuyacağa bir kitap olarak edebiyat tarihimizde yerini alacak ve kendin..
16,00TL 10,72TL
Arzuda Tenha
-33 %
Yazar: W.B. Bayrıl
V. B. Bayrıl, daha bu günden Türk şiirinde göz ardı edilemeyecek bir birikimle kendini kabul ettirdi. Artık V. B. Bayrıl'sız bir XXI. yüzyıl şiirinden söz edilemez.------HİLMİ YAVUZ V.B.Bayrıl güçlü sanatçı. Gençlerin en önde gelen ozanlarından biri.-----Salah Birsel   Şiir işçiliği mük..
16,00TL 10,72TL
Aşk Bana
-33 %
... aşk bana beyaz öylesine geçiyormuş oradan kimseler görmemiş, çekip gitmiş o yaz ..
16,00TL 10,72TL
Aşk da Yorulur
-33 %
gözlerim yağmurdu yağdı tutamadım gece yalnızlığını bırakıp gitti bana hasta bir serçeye nefes bile olamadım bayramı vardı kana susamış insanların şaşkın hayat ansızın çöktü üstüme sabahın körü kulaklarımda şakıdı aşka kilitli kapıyı bir türlü açtıramadım başka mevsimlere sakladım ac..
16,00TL 10,72TL
Aşk Kalandır
-33 %
Önce sen kalırsın ötede en son adın kalır unutma! asıl aşk adı yok yangınlardan geriye kalandır ..
16,00TL 10,72TL
Aşk ki... Sevilerek
-33 %
"DuvarlarTütsüKokuyorYastıktaYüzünSıcakVe HavlunHâlâIslakBiliyor musun?"Cem Seyhun Ünbay, okurun seveceği bir şair. Aşkı ne de güzel anlatıyor ve duyumsatıyor şiirlerinde. Kendine has bir şair. Şiire aşkla eğilen bir şair şüphesiz aşkı baş tacı edecektir. Şiiri, şiiri nefesi olan şairin bu k..
16,00TL 10,72TL
Ayrılık Düğünü
-33 %
Yazar: Oğuz Göl
Eksiklilerime bağışlayarak bütün tamlıklarımıHamlıklarımla yüzleştiğim yolculluklara kaldım..
16,00TL 10,72TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 102 (9 Sayfa)
Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.