Menu
Sepet

Edebiyat Dizisi

Ağır Çıvgın
-33 %
Yazar: Yılmaz Bozan
" Daha önce de oturan oldu buraya, mutlaka:Ya kederli kalbinde kramp ya şakaklarında İpi yitik bir uçurtma, bir volan ki neden Böyle çabuk çabuk döner, başımdan beter?Ah, dalmışım! çayım, soğumuş bardaktaRüzgârla sımsıcak söyleşirken, gün akşamOlmuş, gurup bir şarkı fısıldamakta…İnsan, üzgün gölge! ..
16,00TL 10,72TL
Ahşap İsim Treni
-33 %
İnsan Silgisibu unutulmuş insan yarası kıyıtuz uykusuna dalıncaçamur rengi akşamüstüarz lehçesiyle konuşuryanlış harf bedenimbir gün ansızın silinirinsan silgisinin başladığı yerdeyalanlıyor zaman canlıyımarşını bilmediğim hayatçağırıyor zül korosunapek süslü başlıklar atacağımbozguna uğrayan orta y..
16,00TL 10,72TL
Anlat Kalbim
-33 %
Yazar: W.B. Bayrıl
“Bütün gece çocukluğumdaki kaçış hikâyelerine dair rüyalar gördüm peş peşe. Bir tema etrafında, birbirine bağlanan / bağlanmayan fragmanlar. Uyandığımda henüz ortalık tamamen aydınlanmamıştı. Kahvaltı yok, hatta bütün gün yemek yok. Sadece bekliyorum. Birkaç saat sonra ameliyata gireceğim. Kalbi..
30,00TL 20,10TL
Anneye Ağıt
Yeni Ürün -33 %
Yazar: W.B. Bayrıl
Ağıt, bizim edebiyat geleneğimizde vardır. Bir geleneğin izinden gitmek de denilebilir. Anneye Ağıt bir şairin samimi haykırışı ve yakarışıdır.   (Tanıtım Bülteninden)..
16,00TL 10,72TL
Ara
-33 %
Yazar: W.B. Bayrıl
Son dönem şiirimizin güçlü imzalarından olan İsmail Cem Doğru'nun beklenen şiir kitabı okurla buluşuyor. Ben'in şiirini yazarken, toplumsal olana da değinen şairin bu kitabı uzun bir 'Ara'dan sonra şiir okurunun keyifle okuyacağa bir kitap olarak edebiyat tarihimizde yerini alacak ve kendin..
16,00TL 10,72TL
Aşk ki... Sevilerek
-33 %
"DuvarlarTütsüKokuyorYastıktaYüzünSıcakVe HavlunHâlâIslakBiliyor musun?"Cem Seyhun Ünbay, okurun seveceği bir şair. Aşkı ne de güzel anlatıyor ve duyumsatıyor şiirlerinde. Kendine has bir şair. Şiire aşkla eğilen bir şair şüphesiz aşkı baş tacı edecektir. Şiiri, şiiri nefesi olan şairin bu k..
16,00TL 10,72TL
Aşk-ı Memnu
-33 %
Yayınladığı dönemde büyük ilgiyle karşılanan Aşk-ı Memnu Halit Ziya Uşaklıgil’in en tanınan romanı olmuştur. Roman, yazarın en olgun eseri olarak kabul edilir ve Servet-i Fünun dönemi Türk edebiyatının şaheserlerinden biri olarak değerlendirilir. Aşk-ı Memnu romanı Servet-i Fünun neslinin di..
25,00TL 16,75TL
Aşka Dair
-33 %
“Aşk-ı Memnu ile Mai ve Siyah adlı romanlarıyla Türk edebiyatında haklı bir yere sahip olan Halid Ziya Uşaklıgil’in daha çok anılarından şekillendirdiği ve ilk baskısı 1935’te yapılan Aşka Dair adlı kitabı toplam 16 öyküden oluşmaktadır. Bunlardan yalnızca ikisi; Kadın Şikâyeti ve Mavi Kele..
15,00TL 10,05TL
Ayrılık Düğünü
-33 %
Yazar: Oğuz Göl
Eksiklilerime bağışlayarak bütün tamlıklarımıHamlıklarımla yüzleştiğim yolculluklara kaldım..
16,00TL 10,72TL
Ayrılık İhanettir
-33 %
Bin yürek ihanet gördüm Bir yüreği kırmadan Herkes haklı dedim.   Bir ben haksız çıktım tüm (Tanıtım Bülteninden)..
16,00TL 10,72TL
Beyaz Leylak Ülkesi
-33 %
"Bulutlar geçiyor gökyüzünden bembeyazBalonlar uçuyor rengarenkBir güneş ki parlıyor yeşil örtünün üzerindeSen beyazlar içinde bembeyaz" Böyle diyor Tezgörenler. Kalbinde büyüttüğü ses genişleyerek yayılıyor gökyüzüne…Bazen kırılgan bir ses bazen hırçın bir hale bürünüyor… Şairin var ettiği ülke bam..
16,00TL 10,72TL
Bir İstanbul Kahramanı Bekri Mustafa
-33 %
Yasağın olmadığı ya da delinemediği toplumların Bekri Mustafa'sı olamaz. Bekri Mustafa, 4. Murad (1623-1640) devrinde, içki yasağının en şiddetli uygulandığı bir zamanda, yasağı delme başarısıyla sembol olmuş bir kahraman, bir fıkra tipidir. Kendisi gibi yaşayanlar için temsilcilik, sözcülük..
30,00TL 20,10TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 122 (11 Sayfa)
Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.