Menu
Sepet

Edebiyat Dizisi

Anlat Kalbim
Çok Satılan -33 %
Yazar: W.B. Bayrıl
“Bütün gece çocukluğumdaki kaçış hikâyelerine dair rüyalar gördüm peş peşe. Bir tema etrafında, birbirine bağlanan / bağlanmayan fragmanlar. Uyandığımda henüz ortalık tamamen aydınlanmamıştı. Kahvaltı yok, hatta bütün gün yemek yok. Sadece bekliyorum. Birkaç saat sonra ameliyata gireceğim. Kalbi..
150,00TL 100,00TL
Anneye Ağıt
Çok Satılan -38 %
Yazar: Adnan Öz
Ağıt, bizim edebiyat geleneğimizde vardır. Bir geleneğin izinden gitmek de denilebilir. Anneye Ağıt bir şairin samimi haykırışı ve yakarışıdır.   (Tanıtım Bülteninden)..
80,00TL 50,00TL
Ara
-38 %
Son dönem şiirimizin güçlü imzalarından olan İsmail Cem Doğru'nun beklenen şiir kitabı okurla buluşuyor. Ben'in şiirini yazarken, toplumsal olana da değinen şairin bu kitabı uzun bir 'Ara'dan sonra şiir okurunun keyifle okuyacağa bir kitap olarak edebiyat tarihimizde yerini alacak ve kendin..
80,00TL 50,00TL
Aşk-ı Memnu
-28 %
Yayınladığı dönemde büyük ilgiyle karşılanan Aşk-ı Memnu Halit Ziya Uşaklıgil’in en tanınan romanı olmuştur. Roman, yazarın en olgun eseri olarak kabul edilir ve Servet-i Fünun dönemi Türk edebiyatının şaheserlerinden biri olarak değerlendirilir. Aşk-ı Memnu romanı Servet-i Fünun neslinin di..
125,00TL 90,00TL
Aşka Dair
-38 %
“Aşk-ı Memnu ile Mai ve Siyah adlı romanlarıyla Türk edebiyatında haklı bir yere sahip olan Halid Ziya Uşaklıgil’in daha çok anılarından şekillendirdiği ve ilk baskısı 1935’te yapılan Aşka Dair adlı kitabı toplam 16 öyküden oluşmaktadır. Bunlardan yalnızca ikisi; Kadın Şikâyeti ve Mavi Kele..
80,00TL 50,00TL
ATEŞİ BÖLEN GECE
Yeni Ürün -38 %
Yazar: Hilal Karahan
“Hilal Karahan için söylenebileceklerin anahtar paragrafında “ateş” sözcüğü bulunmalıdır. Şiir yolculuğunun olgunluk evresini Ateşi Bölen Gece dizeleriyle aşmıştır çünkü. Çalışmalarıyla, şiiri ve yazıları üzerine mercek tutulmasını hak etmektedir.    Karahan’ın derinlik yoklaya..
80,00TL 50,00TL
Ayrılık Düğünü
-38 %
Yazar: Oğuz Göl
Eksiklilerime bağışlayarak bütün tamlıklarımıHamlıklarımla yüzleştiğim yolculluklara kaldım..
80,00TL 50,00TL
Ayrılık İhanettir
-38 %
Yazar: Mehmet İş
Bin yürek ihanet gördüm Bir yüreği kırmadan Herkes haklı dedim.   Bir ben haksız çıktım tüm (Tanıtım Bülteninden)..
80,00TL 50,00TL
Bakış Acısı
Çok Satılan -20 %
"Ben yanlış sözcükleri, yerli yerinde kullanılmayanları, düşünülmeden söylenenleri tehlikeli Hint faresine benzetirim. Sözcükler çok özenli seçilmeli, hoyratça sarf edilmemeli. Yoksa o sözcükler düşünce kanallarından beyne ulaşır,beyni kemirir, beynin kablolarında kontak yapar, yangına neden olur; a..
100,00TL 80,00TL
BEN DÜNYADAYKEN
Yeni Ürün Çok Satılan
Yazar: Büşra Özay
“Çocukluğumdan başlamak isterdim anlatmaya; ancak ben çocuk olamadım. Koşamadım özgürce, ip atlayamadım, zıplayamadım doyasıya… Sımsıkı sarılamadım anneme, tutamadım babamın elini… Küçük bir çocuktum. İlk oyuncaklarım oldu iğneler, ilaçlar, sargı bezleri… Rengârenk elbiseler giyme istekleri için..
100,00TL
Bir Kuşun Feryadı
Çok Satılan -38 %
Yazar: Adnan Öz
Bir Kuşun FeryadıTürkiye'nin güncel sorunlarından birini, doğa tahribatını yakışır bir ustalıkla, sade ama derin bir şekilde ele alıyor. Bir parkın kesilen ağaçları için hayvanların ve insanların verdiği ortak mücedeleyi işleyen bu kitap, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra, bilinçli..
80,00TL 50,00TL
Boğazın Altından Geçerken Marmaray
-30 %
Mühendislerin bizim toplumumuzdaki yeri farklıdır. Elbette saygı duyulur, önemsenirler. İşimiz düştüğünde laflarını can kulağıyla dinleriz. Fakat bir yandan da projenin detaylarına, derinlerine indiklerinde dikkatimiz dağılır, dinliyormuşuz gibi yaparız. Bazen de teknik, teknolojik konulara ..
100,00TL 70,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 102 (9 Sayfa)
Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.